araştırma

“Butik” sözcüğünü sadece şık bulduğumuz için değil, esnekliği ve ihtiyaca göre şekillendirilen çözümleri çok sevdiğimiz için de kullanıyoruz. Konuya markanın gözünden bakmanın önemini bildiğimiz için, yazılı briefle yetinmiyor mutlaka sözlü brief de alıyoruz. Ardından, tamamen markaya özel bir yaklaşım geliştiriyoruz.

Müşterimizin bildiğini bilmediği şeyin peşindeyiz. Bu yüzden varsayımsal, yüzeysel cevapları kabul etmiyoruz. Bu cevapların altındaki gerçeği arıyoruz. Bunları yaparken hem geleneksel yöntemleri kullanıyor hem de hayatın içinden, deneyime dayalı bulguların izini sürebilmek için yeni modeller geliştiriyoruz.

  • Fokus Grup Tartışmaları
  • Derinlemesine Görüşmeler
  • Ev Ziyaretleri
  • Etnografi Araştırmaları
  • Etno Fokus Grup
  • Alışverişçi Araştırmaları
  • Kalitatif Panel
  • Online Araştırmalar
Bu modelde, hedef kitlenizi temsil eden insanları seçip kalitatif bir panel oluşturuyoruz.
 
Paneli oluşturan örneklemle periyodik olarak bir araya geliyoruz. Onlarla beraber değilken de, yaşam tarzlarını, tüketim alışkanlıklarını, tutum ve davranışlarını hep onlarlaymışız gibi izleyip değerlendiriyoruz.
 
Paneli, ihtiyaç duyduğunuzda alışılagelmiş kalitatif yöntemler için stüdyomuza davet ediyor ya da onlarla bir kafede sohbete oturuyoruz. Bazen de evlerine konuk oluyoruz.
 
Bu modeli, tüketiciyi doğal ortamında yakalayarak içgörüye dolaysız ulaşmak için geliştirdik.
 
Hedef kitlenize yönelik temsilcileri bulur, seçer ve eğitiriz. Bu temsilciler, kendi arkadaş ağlarında, bizim verdiğimiz akışa bağlı kalarak çalışma yaparlar. Sonra, bulgularını bizimle paylaşırlar, biz de onları profesyonel rapora çeviririz.
 
Böylece, hedef kitlenin özgürlüklerini kısıtlamadan doğal eğilimlerine dokunmuş oluruz.
 
Acil aksiyon almak istediğiniz durumlarda ve uzun raporlar okumaya zaman bulamadığınızda imdadınıza yetişen hızlı ve pratik kalitatifimiz.
 
Brifi takip eden 2 gün içinde gruplara başlarız. Son grubun ertesi günü AltRapor’u tamamlayıp sizinle paylaşırız.